home Штучний інтелект Штучний інтелект підрахує, скільки нафти залишилося на планеті

Штучний інтелект підрахує, скільки нафти залишилося на планеті

Вчені все частіше стали висловлювати хвилювання з приводу зниження рівня нафти на нашій планеті. До того ж складно передбачити, скільки нафти буде реалізовано на ринку, що суттєво впливає на її вартість. Для того щоб зробити роботу більш передбачуваною, фахівці компанії Orbital Insight пропонують використовувати знімки, зроблені з космосу. Передбачається, що вони будуть аналізуватися штучним інтелектом.

Засновником компанії став Джиммі Кроуфорд, він працював в NASA і Google, займався розробками в галузі штучного інтелекту. Для того щоб дізнатися, скільки нафти є на резервуарах з так званими рухливими кришками, вчені пропонують орієнтуватися на їх масштабні знімки. Справа в тому, що коли резервуар повний, кришка знаходиться на одному рівні, але в міру його використання кришка опускається, що відбивається на знімку. У підсумку можна спокійно підрахувати, скільки нафти є у всіх резервуарах.

Для полегшення поставленого завдання буде використовуватися штучний інтелект, що нагадує за своєю специфікою систему, з якою працює Facebook під час аналізу фотографій користувачів чи зображень, знайдених в Інтернеті.

Необхідність в розробленій системі вже проявила себе, тому що компанія уклала договір на співпрацю з кількома організаціями. Ця технологія незабаром буде застосовуватися і в інших областях, наприклад, вона стане незамінною для аналізу обсягів будівництва або ж зібраного зерна. Цікавий контракт був підписаний з однією з маркетингових компаній, що замовила аналіз автомобілів, які припарковані поруч з великими торговельними центрами по всьому світу.

Варто сказати, що аналіз супутникових знімків проводиться регулярно протягом багатьох років, але раніше цією роботою займався цілий штат фахівців. Крім цього, стартап від Orbital Insight планує запускати абсолютно інноваційні супутники, які відрізняються доступною вартістю, а також високою ефективністю. Ці наносупутники будуть також використовуватися для забезпечення стільникового зв’язку і доступу в Інтернет у віддалених точках нашої планети.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *