home Технології, Штучний інтелект Роботизовані протези поступово виходять на ринок

Роботизовані протези поступово виходять на ринок

Сьогодні все частіше можна почути про ефективні розробки в області протезування. Сучасні протези інтегруються з штучним інтелектом, що спрощує управління, робить життя людини з обмеженими можливостями повноцінним. Роботизовані руки вже активно застосовуються в медицині, вчені досягли певних успіхів у цій галузі. Але поки складно говорити про те, що вчені домоглися успіху в області виробництва протезів нижніх кінцівок.

Але фахівці вирішили виправити цей недолік, використовуючи технологію “розумного” взуття. Таке взуття зі штучним інтелектом оснащується численними датчиками, які стежать за тиском, різними показниками, здатними вплинути на швидкість пересування та інші характеристики. У підсумку штучний інтелект робить розрахунки і припускає, який рух хоче зробити людина і виконує відповідну дію.

Штучний інтелект здатний визначити ту дію, яку буде робити пацієнт: чи захоче він встати, сісти, зробити крок чи просто спертися на протезувату ногу. Але подібні напрацювання поки орієнтовані тільки на тих пацієнтів, які позбавлені стопи. Набагато складніше завдання стоїть перед творцями протезів, що вимагають підтримку тазостегнової області. У такій ситуації цілком можливе використання екзоскелетів, які допоможуть діяти, орієнтуючись на ситуацію.

Підсумком численних напрацювань став проект Cyberlegs, об’єднуючий важливі європейські організації, що займаються створенням протезів. Для того щоб реалізувати проект, Європейська комісія виділила 2,7 млн ​​доларів, що дозволило добитися неймовірних успіхів.

Варто сказати, що організація була створена в 2012 році, але до теперішнього часу фахівці не відкривали завісу таємниці і не демонстрували свої досягнення. Створений протез вже випробовується 11-ма добровольцями, які відзначають всі переваги і недоліки протеза і всієї системи. Вже сьогодні компанія оголосила про те, що будуть проводитися дії для того, щоб знизити вагу протеза, а також змінити його розміри. Але для того щоб нога зі штучним інтелектом стала ще більш інтуїтивною і якісною, потрібно додаткова фінансова підтримка. Окремо було відзначено, що протез вийде на ринок у найближчі три роки.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *