home Штучний інтелект Найшвидший бігун у світі володіє штучним інтелектом

Найшвидший бігун у світі володіє штучним інтелектом

Американські вчені створили унікального двоногого робота, якого вже сьогодні називають найшвидшим бігуном. Робот отримав назву Atrias. Його основним призначенням поки є можливість розвивати величезну швидкість і при цьому зберігати сили. Свої швидкість і витривалість робот перейняв у сухопутних птахів, які не вміють літати, але дуже швидко бігають.

Для того щоб домогтися такої оперативності, вчені застосували спеціальні пружини, які відносяться до системи стоп робота. В результаті Atrias є чемпіоном серед роботів, причому ці його рекордні показники відносяться не тільки до бігу, але і до звичайного спокійного кроцу. Робот досить швидко йде, що в сукупності зі штучним інтелектом і додатковими можливостями дозволять йому зробити прорив в області підготовки та проведення рятувальних операцій.

Унікальність цієї розробки полягає ще й у тому, що американські фахівці зуміли побудувати такий механізм, який відрізняється невеликою масою і низькою енергозатратністю. Для пересування та розвитку швидкості робот використовує пружини, виготовлені зі скловолокна. Ці пружини не тільки роблять його суглоби і кінцівки рухливими, а й додатково збирають механічну енергію, яка так важлива для руху.

Для того щоб перевірити здатність агрегату балансувати і тримати рівновагу, вчені проводили різні тести. Робота штовхали в різні боки, але його штучний інтелект розумів, на яку кінцівку потрібно перемістити вагу, що допомогло йому зберегти рівновагу і не впасти навіть під самим сильним напором.

Вчені говорять про те, що їхня система – це не тільки спосіб розважитися і поставити чергову галочку в області наукових досягнень. Завдяки цій розробці можуть з’явитися розумні кінцівки, які змінять життя мільйонів людей, обмежених у русі. Погодьтеся, що протез, який може швидко пересуватися, зберігати баланс під час руху або нерухомості – це додаткові можливості для інвалідів, які не хочуть залишатися залежними від колясок або доглядальниць.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *