home Технології На 3D-принтері вперше надрукували реактивний двигун

На 3D-принтері вперше надрукували реактивний двигун

Спільними зусиллями інженерів з університету Монаша та університету Дікина в Австралії були створені перші в світі прототипи реактивних двигунів, надруковані на 3D-принтері.

Один з двох двигунів зараз виставлений на Міжнародному авіасалоні в Авалоні, а другий можна побачити в штаб-квартирі французької аерокосмічної компанії Microturbo в Тулузі.

Інженери використовували старий газотурбінний двигун, наданий компанією Microturbo. Його розібрали по деталях і кожну з них відсканували і занесли тривимірні моделі в комп’ютерну програму, управляючу процесом 3D-друку.

Сама друк проходив наступним чином. В якості будівельного матеріалу інженери використовували металеву стружку зі сплаву різних металів, яка нагрівалася лазером, плавилася, а потім застигала в потрібній формі. Кожна деталь двигуна створювалася пошарово і строго по комп’ютерних тривимірним моделям.

Остаточне складання всіх вироблених деталей також проводилося автоматично. В результаті свого експерименту австралійські вчені отримали дві високоякісні точні копії оригінального старого двигуна Microturbo.

На реалізацію проекту в авторів дослідження пішов цілий рік, і за цей час команда добилася великих успіхів. Як розповідається в прес-релізі університету, ряд великих аерокосмічних компаній вже висловили свою зацікавленість у замовленні різних компонентів для авіатехніки.

На думку експертів, аддитивное виробництво – то є та сама 3D-друк – дозволить прискорити і здешевити процес конструювання літальних апаратів, літаків і космічних кораблів.

Команда творців першого надрукованого реактивного двигуна зазначає, що ручне виробництво різних деталей може зайняти до декількох місяців, тоді як виготовлення тих же компонентів на 3D-принтері дозволяє скоротити цей термін всього до декількох тижнів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *