home Компютерні теми Компактний комп’ютер Intel Compute Stick нового покоління може отримати процесор Core M

Компактний комп’ютер Intel Compute Stick нового покоління може отримати процесор Core M

Компанія Intel випускає не тільки процесори і набори системної логіки для них, але також невеликі комп’ютери на базі своїх чіпів. Найбільш відомим з них є проект NUC. Але у Intel є й більш компактні рішення, наприклад, Intel Compute Stick.

Intel Compute Stick зовні нагадує USB-флеш накопичувач-переросток. При цьому пристрій є повноцінним комп’ютером. Апарат містить процесор Intel Atom Z3735F (Bay Trail), 2 ГБ оперативної пам’яті, 32 ГБ вбудованої флеш-пам’яті. Пристрій можна підключити до монітора або телевізора через порт HDMI, додати клавіатуру і мишу і отримати в результаті повноцінне робоче місце з ОС Windows 8.1. Перша версія Intel Compute Stick надійшла в продаж минулого місяця за ціною $ 150.

Але на цьому Intel не має наміру зупинятися. Як очікується, скоро на ринок надійде більш доступна модифікація Compute Stick з 1 ГБ пам’яті і накопичувачем ємністю 8 ГБ. Ця версія отримає ОС Ubuntu Linux. Ціна цієї моделі поки не розголошується. Разом з тим, користувачам буде запропонована і більш продуктивна модифікація на базі процесора Intel Core M. Цей чіп має більш високу обчислювальну та графічну продуктивність, ніж Intel Atom Z3735F. При цьому він споживає не набагато більше енергії і не виділяє великої кількості тепла. Це дозволить впровадити процесор Intel Core M в компактний корпус Compute Stick.

Слід зазначити, що на відміну від планшетів, Intel Compute Stick містить вбудований вентилятор. Представники компанії заявляли, що він потрібен для того, щоб була можливість встановлювати в пристрій більш продуктивні процесори.

Поки не уточнюється, коли на ринку з’являться моделі Intel Compute Stick з процесором Core M. Ймовірно, Intel почекає виходу чіпів Core шостого покоління на базі архітектури Skylake, а потім випустить оновлений Compute Stick з чіпом Core M.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *