home Компютерні теми “Henn na” – перший у світі готель з роботами в якості обслуговуючого персоналу

“Henn na” – перший у світі готель з роботами в якості обслуговуючого персоналу

У самому найближчому часі в тематичному парку “Huis Ten Bosch”, розташованому в Сасебо, Нагасакі, Японія, відбудеться відкриття ще одного готелю під назвою “Henn na”. Незважаючи на те, що в цьому парку вже існує досить велика кількість всіляких готелів, новий готель буде виділятися серед інших тим, що в якості його обслуговуючого персоналу будуть виступати фотореалістичні гуманоїдні роботи, що є продовженням серії “Actroid”. Ці роботи, які раніше носили назву Geminoid, були розроблені фахівцями університету Осаки в 2003 році, а останні 11 років робота над ними велася фахівцями робототехнічної компанії Kokoro, яка є підрозділом відомої японської компанії Sanrio. Роботи на базі платформи Actroid зустрічатимуть відвідувачів на вході готелю, проводитимуть реєстрацію мешканців, носитимуть багаж, прибиратимуть номери і навіть готуватимуть їжу для постояльців готелю.

Відкриття готелю “Henn na” заплановано на 17 липня цього року. У цей день постояльців почне приймати перший корпус готелю, на двох поверхах якого розташовується 72 одно- та двокімнатних номерів. Другий корпус готелю, в якому буде також налічуватися ще 72 номери, буде відкритий в 2016 році.

Готель Henn na в Японії з роботамиСлід зазначити, що назва готелю “Henn na”, який належить компанії Huis Ten Bosch Co., є спрощеним варіантом японського слова “Хенко”, що в перекладі з японської означає “зміна”. І цим терміном компанія демонструє те, яким чином ультрасучасні технології зможуть змінити не тільки область готельного господарства, але і все наше повсякденне життя.

Не варто й сумніватися, що все в готелі “Henn na” буде зроблено по самому останньому слову науки і техніки. Кожен з номерів буде обладнаний власною системою типу “розумний будинок”, яка візьме на себе всі завдання забезпечення комфортного перебування постояльців. Двері номерів будуть повністю позбавлені звичних карток або ключів, їх функцію візьме на себе система розпізнавання осіб, яка зможе дізнатися кожного з постояльців.

Готель Henn na в Японії“Ми збираємося запустити найефективніший готель у світі” – розповідає Ідео Савадов (Hideo Sawada), президент компанії Huis Ten Bosch Co., – “А в майбутньому ми збираємося перекласти понад 90 відсотків робіт на плечі роботів та інших автоматизованих систем, яким не потрібно платити зарплату, які ніколи не хворіють, а тільки потребують енергії і незначного профілактичного обслуговування”.

Доба перебування в готелі “Henn na” обійдеться постояльцям в 9000 і 7000 ієн (78 і 56 доларів) за дво- і однокімнатний номер відповідно. Але в піковий сезон, коли буде спостерігатися наплив відвідувачів, вартість перебування може піднятися до 14 тисяч ієн, а розподіл вільних номерів буде проводитися на основі аукціону.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *