home Штучний інтелект Baidu буде працювати над ШІ для китайських військових

Baidu буде працювати над ШІ для китайських військових

Робін Лі Яньхун, один із співзасновників компанії Baidu, закликав з особливою відповідальністю поставитися до їх спільного проекту з військовими Китаю. З повідомлення було зрозуміло, що цей проект – штучний інтелект, який за своїми масштабами порівнюється з висадкою на Місяць і польотом людини в космос.

Зрозуміло, що Китай почав активно розвиватися в цьому напрямку. Адже це єдина провисаюча сторона регіону, якщо порівнювати його з країнами Європи, США і, тим більше, з Японією. Перед співробітниками найбільшої інтернет-компанії Китаю тепер стоїть складне завдання: їм потрібно за вельми короткий термін розробити універсальний і високорозвинений штучний інтелект, здатний не тільки аналізувати дані, але і проводити більш складні операції.

Саме цей проект повинен вивести Китай в лідери в галузі робототехніки та високих технологій. В даний час ця країна знаходиться в зоні аутсайдерів. Але планується, що вже до 2017 року число використовуваних роботів в країні зросте на 150-200 відсотків. Причому вченим було доручено створити перспективні вітчизняні розробки, які зможуть конкурувати з їх іноземними аналогами. Сьогодні в Китаї переважно використовуються європейські та американські роботи, що серйозно впливає на їх окупність. Проект військових та інтернет-пошукача отримав назву China Brain. Фахівці говорять про те, що він буде орієнтований на кілька важливих складових:

  • на можливості взаємодії людини і машини;
  • на аналіз великого обсягу даних;
  • на самостійне пересування автомобілів (хоча китайці планують використовувати China Brain і для управління літаками, дронами та іншими об’єктами);
  • на масове поширення роботів, не тільки у військовій сфері, а й у побуті.

Дивною заявою пана Лі стало те, що платформа, на якій буде грунтуватися китайський штучний інтелект, матиме відкритий код, що дозволить будь-якій компанії використовувати його в своїх розробках. Це серйозна заява, яка, цілком можливо, змінить ставлення до робототехніки і зможе зробити її більш доступною і досконалою.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *