home Компютерні теми Аптайм (uptime) в Windows

Аптайм (uptime) в Windows

Нажаль в ОС Windows немає такої штатної команди uptime як в unix-системах. Але подивитись скільки пропрацював комп’ютер, або коли він був включений, можливість є. Опишу кілька способів як це зробити:

1. Через команду systeminfo (самий зручний на мою думку спосіб):
Щоб її виконати, потрібно запустити командний рядок (для win XP: Пуск —> Выполнить —> cmd; для win 7: Пуск —> в рядку пошуку пишемо cmd і клікаємо на знайдений варіант; через гарячі клавіші для всіх windows: Win+R cmd).

 

Запуск командного раядка через пошук в Windows 7
Запуск командного раядка через пошук в Windows 7
Запуск командного рядка через гарячі клавіші
Запуск командного рядка через гарячі клавіші

В командному рядку запускаємо команду systeminfo і десь серед перших рядків результату шукаємо щось типу “Время загрузки системы:” (“System Boot Time:”) в win 7, або “Время работы системы:” в win XP. В Windows 7 ця команда показує дату та час коли система завантажилась, а в Windows XP проміжок часу який пройшов з моменту завантаження.

Приклад відповіді команди systeminfo
Приклад відповіді команди systeminfo

 

2. Команда net statistics workstation, або net statistics server, або net stats srv, в першому рядку показує з яких пір знімається статистика;

3. У Windows 7, в диспетчері задач (Ctrl+Shift+Esc), на вкладці “Быстродействие” (“Performance”) ближче до низу є рядок “Время работы” (“Up Time”):

uptime через "диспетчер задач" в Windows 7
uptime через "диспетчер задач" в Windows 7

Як на ці всі дані впливають режими сну та очікування я не перевіряв, тому що зазвичай аптайм мене цікавив на системах які працюють без виключення і відповідно без переходу в ці режими.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *