home Штучний інтелект Американські військові спільно з британськими вченими створюють винищувачі з штучним інтелектом

Американські військові спільно з британськими вченими створюють винищувачі з штучним інтелектом

Безпілотні літальні апарати створюються досить часто. Їм вже давно знайшли масу гідних застосувань. Але нещодавно газета Daily Mail опублікувала інформацію про те, що військові США і Великобританії працюють над створенням дронів нового покоління. Це будуть повноцінні винищувачі, але керовані за допомогою штучного інтелекту.

Наступне покоління винищувачів буде оснащено унікальною системою, яка допоможе зберегти життя військових, а також виключить будь-яку неточність. Погодьтеся, що на результативність операції часто впливає досвід людини, її здібності, рівень втоми і уважність. Штучному інтелекту нічого не потрібно, крім чітких вказівок. У підсумку можна скоротити число помилок і зробити військові операції більш ефективними та безпечними для кожної із сторін. На борту будуть встановлені спеціальні датчики, а також інтелектуальна машина, яка буде аналізувати інформацію, що надходить. Всі дані будуть передаватися пілоту або ж безпосередньо системі управління.

У газеті не уточнюється, за який період військовим вдасться реалізувати проект, і на яких технологіях він буде грунтуватися. Відомо лише те, що штучний інтелект з’явиться на винищувачах від американських виробників. Зокрема, це можуть бути машини F/A-XX і FX. Планується, що саме вони замінять звичайні літаки вже в 2030 році. Звичайно, поки складно робити які-небудь прогнози, адже технології швидко розвиваються, змінюються цілі досліджень. Але вчені орієнтовані на певний успіх розробок.

Не секрет, що штучний інтелект активно використовується у багатьох військових розробках. На нього покладають великі надії. Це не дивно, адже за подібними технологіями – майбутнє. Звичайно, для реалізації проекту доведеться докласти максимум зусиль, адже тут потрібен серйозний рівень розвитку штучного інтелекту. Але вчені говорять про те, що вже сьогодні можна говорити про певні успіхи, адже розробляється інтелектуальна машина здатна оперативно аналізувати ситуацію, яка постійно змінюється. Слід врахувати і той факт, що машина повинна взаємодіяти з пілотом, тому вчені прагнуть створити систему, що реагує на голосові і візуальні команди.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *