Засновник Intel Гордон Мур зізнався, що здивований точним виконанням відкритого ним закону впродовж півстоліття.
«У 1965-му переді мною не стояло завдання вивести якийсь закон. Від мене вимагалося знизити вартість комплектуючих і попутно передбачити розвиток напівпровідників на найближчий час. Навіть зараз я не можу сказати, чи є фундаментальна основа у закона, який працює протягом 50 років», – сказав Мур.
Таким чином він відповів на питання, чому, на його думку, емпіричне правило так точно виконується.
«Припущення щодо того, що кожні два роки кількість транзисторів в чіпах буде подвоюватися, народилося на стику економіки, фізики та обчислювальної техніки», – додав засновник Intel.
Бізнесмен визнав, що саме слідування виведеному ним правилу допомогло компанії домогтися положення, яке вона зараз займає на світовому ринку електронних пристроїв і комп’ютерних компонентів.
«Коли мене запитують, що я міг би сказати співробітникам Intel, я говорю про те, що необхідно продовжувати реалізацію закону», – зазначив Мур.
Крім закону про напівпровідники, названого іменем автора, в 1965 році засновник Intel зробив ще кілька прогнозів у різних сферах, починаючи з годинників і персональних комп’ютерів і закінчуючи радіолокаційними станціями з фазованними антенними гратами.
Зокрема, вже тоді була передбачена послідовна мініатюризація транзисторів, що уможливило появу ноутбуків і іншої портативної техніки.
Через десятиліття після публікації власних висновків автор визнає, що здивований точності даних оцінок.