home Технології Виконання закону Мура протягом 50 років стало сюрпризом для його автора

Виконання закону Мура протягом 50 років стало сюрпризом для його автора

Засновник Intel Гордон Мур зізнався, що здивований точним виконанням відкритого ним закону впродовж півстоліття.

«У 1965-му переді мною не стояло завдання вивести якийсь закон. Від мене вимагалося знизити вартість комплектуючих і попутно передбачити розвиток напівпровідників на найближчий час. Навіть зараз я не можу сказати, чи є фундаментальна основа у закона, який працює протягом 50 років», – сказав Мур.

Таким чином він відповів на питання, чому, на його думку, емпіричне правило так точно виконується.

«Припущення щодо того, що кожні два роки кількість транзисторів в чіпах буде подвоюватися, народилося на стику економіки, фізики та обчислювальної техніки», – додав засновник Intel.

Бізнесмен визнав, що саме слідування виведеному ним правилу допомогло компанії домогтися положення, яке вона зараз займає на світовому ринку електронних пристроїв і комп’ютерних компонентів.

«Коли мене запитують, що я міг би сказати співробітникам Intel, я говорю про те, що необхідно продовжувати реалізацію закону», – зазначив Мур.

Крім закону про напівпровідники, названого іменем автора, в 1965 році засновник Intel зробив ще кілька прогнозів у різних сферах, починаючи з годинників і персональних комп’ютерів і закінчуючи радіолокаційними станціями з фазованними антенними гратами.

Зокрема, вже тоді була передбачена послідовна мініатюризація транзисторів, що уможливило появу ноутбуків і іншої портативної техніки.

Через десятиліття після публікації власних висновків автор визнає, що здивований точності даних оцінок.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *