home Штучний інтелект У Японії планують змінити законодавство для прийому на роботу роботів

У Японії планують змінити законодавство для прийому на роботу роботів

У виставкових центрах і торгових залах практично будь-яка сучасна людина може побачити справжнього робота. Такі пристрої зі штучним інтелектом використовуються для досягнення різних цілей, але переважно вони потрібні для залучення уваги відвідувачів.

У реаліях нашої країни поки складно уявити, що подібні агрегати будуть використовуватися в кожному будинку. Ми не боїмося того моменту, коли роботизовані агрегати стануть витісняти нас з робочих місць. А от у Японії технології зробили крок далеко вперед, адже вже в рамках законодавства планується внести деякі правки, які зможуть захистити роботодавців у разі прийому на роботу роботизованих істот.

Японці задумалися над тим, як зробити цю процедуру більш прозорою, а також як знизити виникаючі ризики. Так, наприклад, хто буде винен у браці продукції, підприємство, яке її випускає, або та компаній, яка розробила робота? Це досить спірне питання, і його краще вирішити вже сьогодні. Це пов’язано з тим, що в разі невеликого числа прецедентів буде простіше розібратися з кожним випадком, ніж думати над вирішенням аналогічної задачі, але в той момент, коли дія буде вже завершена. Про необхідність внести поправки в деякі законопроекти було повідомлено на черговому засіданні уряду країни. Японські політики серйозно стурбовані тим, що використання робочої сили зі штучним інтелектом практично не координується і не контролюється з боку влади.

На засіданні повідомлялося і те, що найближчим часом Японія візьме курс на активний розвиток галузі. Планується, що вже до 2020 року країна буде готова прийняти учасників першої Олімпіади роботів. Це грандіозна подія, яка має стати черговою віхою у розвитку технологій. Вона дозволить учасникам обмінятися знаннями та накопиченим досвідом для того, щоб світ отримав можливість користуватися розумними агрегатами, запрограмованими на полегшення праці людини і на підвищення її ефективності. На засіданні не було оголошено про дату внесення поправок. Фахівці тільки почнуть цю роботу, що дозволить обдумати всі можливі нюанси і підводні камені співпраці роботів і людей.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *