home Технології Технологічні новинки від компанії Festo: робот-мураха, робот-метелик

Технологічні новинки від компанії Festo: робот-мураха, робот-метелик

Німецький виробник промислового обладнання та систем автоматизації, компанія Festo, відома своїми проектами-роботами, які як по конструкції, так і по поведінці подібні різним тваринам і комахам. Наприкінці березня компанія презентувала свої нові творіння – BionicANTs, eMotionButterflies, FlexShapeGripper, які будуть представлені на найбільшій у світі виставці високих технологій, інновацій та промислової автоматизації HANNOVER MESSE, що проходить в Ганновері з 13 по 17 квітня.

BionicANTs – біонічні мурахи, які виглядають і рухаються як справжні комахи в природі. Інженерам вдалося навіть імітувати кооперативну поведінку реальних мурах за допомогою складних алгоритмів керування.

BionicANTs працюють спільно відповідно до чітких правил. Вони координують свої дії і рухи. Кожен з них приймає рішення самостійно, але при цьому завжди підпорядковується спільній меті.

Робот-мураха FestoМураха-робот – 13,5 см в довжину, працює від 7.2В батареї і здатний самостійно заряджатися при необхідності за допомогою металевих вусиків. В голові у нього розташовані дві камери, а в районі черевця – оптичні датчики.

У свою чергу eMotionButterflies є роботизовані метеликами, які можуть літати по запрограмованому маршруту всередині простору з встановленими інфрачервоними камерами, які служать для них свого роду системою GPS.

Подібно BionicANTs, метелики мають аналогічні датчики, володіють колективною поведінкою і здатні уникнути зіткнення один з одним. Один метелик важить всього 32г., при цьому розвиває швидкість до 2,5 м/с при розмаху крил в 50 см і може перебувати в польоті протягом 4 хвилин з наступною підзарядкою, яка триває 15 хвилин.

В арсеналі продуктів компанії Festo вже є не менш цікаві проекти, такі як роботизовані бабки, кенгуру, птиці, пінгвіни і хобот слона.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *