home Компютерні теми Порівняння платного та безкоштовного хостингу

Порівняння платного та безкоштовного хостингу

Коли я тільки починав займатись веб-програмуванням та просуванням інтернет-ресурсів, був певний період, коли я намагався користуватись безкоштовним хостингом. По своїй недосвідченості я ще не знав чим він відрізняється від мінімальних тарифних планів платного хостингу. І хоча й здогадувався, що різниця є, але все ж думав, що при розумному підході і з безкоштовного хостингу можна отримати все те ж саме, що й з платного. Потім з часом, по мірі збільшення мого досвіду, я став помічати все більше і більше багів безкоштовного хостингу. І тепер, повністю відмовившись від нього на користь платного хостингу, хочу поділитись цим досвідом в вигляді порівняльної характеристики по 7ми параметрам:

  1. Функціональність. Більшість безкоштовних хостингів не включають підтримки PHP, баз даних, планувальники (cron), перегляд log-файлів та багатьох інших корисних та в більшості випадків необхідних функцій. Платні ж хостинги, крім всіх самих основних функцій, включають також і багато інших, допоміжних, які дозволять розміщати вам більш функціональні сайти та використовувати багато різних зручних технологій для їх розробки.
  2. Піддомени та пошта. На безкоштовному хостингу ви не зможете використовувати піддомени. Також можете забути про таку функція як email в повній її мірі. На платних хостингах піддомени це стандарт, а кількість поштових скриньок з вашим домен зазвичай безкінечна. Ви (або ваші клієнти) маєте можливість користуватись веб-інтерфейсом для поштових скриньок а також AntiSpam-роботом.
  3. Ніяких гарантій! Зазвичай про це прямо говориться відразу ж при реєстрації безкоштовного хостингу. В один момент ввесь ваш сайт може безслідно зникнути, а на ваші листи-звернення ніхто не відповідатиме. На платних хостингах, відповідальність — це один з принципів роботи. Адже хороша й беззбійна робота вашого сайту це заробіток працівників хостингу. Вони зацікавлені в тому, щоб робити резервні копії (адже навіть сама надійна техніка в самих умілих руках може давати збої), відповідати на листи, спілкуватись по телефону та інших засобах зв’язку з клієнтами та по всякому допомагати їм.
  4. Ваш імідж. Люди які заходять на сайт з безкоштовним доменом якогось там n-го рівня, ніколи не матимуть до нього серйозного ставлення та довіри. Якщо ваш сайт щось продає, то більше половини відвідувачів покинуть його нічого не замовивши навіть якщо знайшли там щось потрібне. В них підсвідомо складеться враження,  що їх тут розводять. Якщо це сайт-візитка компанії, то й ставлення відвідувачів до компанії сформується не серйозне. “Яка серйозна компанія розмістить свій сайт на безкоштовному хостингу?” І навіть якщо це просто ваш блог або якийсь інформаційний чи розважальний портал, на перше враження нового відвідувача це теж вплине. Адже те, що людина вклала в сайт, хоча б якусь мінімальну суму грошей, вже говорить про хоч якісь серйозні наміри.
  5. Реклама. Немає таких альтруїстів, які б повністю безкоштовно розміщати ваші сайти в себе на серверах. На вашому “безкоштовному” сайті обов’язково буде розміщуватись стороння реклама в якості оплати. Це по перше, знову ж таки, знижує ваш імідж. По друге, реклама конкурентів може заважати вашому бізнесу. По третє, різнокольорова реклама може спотворювати дизайн та зовнішній вигляд сайту. Та по четверте, реклама займає місце, де могла б буди корисна інформація, що робить менш зручним ваш сайт. А от на платному хостингу, ви мало того, що ніякої сторонньої реклами не побачите, та ще й зможете розміщувати там свою рекламу і цим самим заробляти гроші або ж розкручувати свої ресурси або ресурси друзів чи партнерів.
  6. Швидкість. Знову ж таки, немає таких альтруїстів, які б оплачували хороші широкі канали інтернету, для того, щоб роздавати їх безкоштовно. А на платному хостингу, збільшення комфортності це таке ж обов’язкове не писане правило, як і при наданні взагалі будь-яких платних послуг в будь-якій сфері.
  7. Доступ. На платному хостингу, доступ до сайту по протоколам ftp, ssh, доступ до поштових скриньок по IMAP/POP3/SMTP, зручний доступ до баз даних і тому подібне не є чимось незвичайним і більшість цих послуг входить в стандартні пакети. В той же час на безкоштовному хостингу навіть заливати чи завантажувати звідти файли зазвичай пропонують через веб-інтерфейс, що є дуже не зручним і нереальним для автоматизації.
Територія WWW - якісний та не дорогий український хостинг
Територія WWW

Звісно ж платні хостинги теж бувають різними і якщо ви не знаєте, послугами якої компанії вам скористатись, то можу порадити ТЕРИТОРІЮ WWW – якісний та не дорогий український хостинг. Там є всі переваги та вимоги від сучасного хостингу, а саме:

  • безлімітний трафік без обмежень по швидкості;
  • висока якість та надійність;
  • зручність у використанні;
  • низькі ціни порівняно з іншими;
  • та багато інших переваг….

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *