home Штучний інтелект Google створив програму, здатну самостійно навчитися проходженню відеоігор

Google створив програму, здатну самостійно навчитися проходженню відеоігор

Розробники Google створили систему штучного інтелекту (ШІ), яка здатна повністю самостійно навчитися проходженню відеоігор. Цей проект – результат роботи стартапа DeepMind, придбаного Google в минулому році. В даний час програма самостійно освоїла 49 ретро-ігор для Atari 2600.

При цьому примітно, що ШІ не тільки змагається з людьми в більшості випадків, а те, що вона отримала кращі результати, ніж гравці-експерти в 29 з 49 вивчених ігор, і перевершила комп’ютерних гравців в 43 іграх.

Довгострокова мета проекту Google і DeepMind – створення стандартних блоків для оптимального вирішення проблем по заданому набору критеріїв, що може бути використано компанією в різних напрямках, включаючи робомобілі.

За словами Google, це перша програма з коли-небудь створених, що здатна навчатися на власному досвіді.

Проект все ще перебуває на ранній стадії розробки. За прогнозами Google, побудова машин загального призначення, що володіють власним інтелектом і здатних відповідати на цілий ряд ситуацій, займе десятиліття.

В той же час, ШІ, створена Google, не вимагає попереднього навчання або керівництва для навчання того, що вона повинна буде робити. Це значний прорив, навіть порівняно з суперкомп’ютером Watson IBM.

Наступна стадія проекту – набуття програмою майстерності у віртуальних 3D-світах Doom-ери. Цей етап покликаний допомогти ШІ наблизитися до вирішення подібних завдань в реальному світі, наприклад керування автомобілем.

Ще один цікавий момент: Google стимулював програму освоювати ігри Atari шляхом оперантного обумовлення – «винагороди» комп’ютера за успішну поведінку – прийом, який використовується в дресируванні тварин.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *