home Програмування Firebug: перегляд DOM web-сторінки та багато іншого

Firebug: перегляд DOM web-сторінки та багато іншого

Досить часто, в процесі веб-програмування, виникає потреба подивитись структуру динамічно-сформованої сторінки, а вірніше її об’єктної моделі,  подивитись параметри CSS, виконати якусь функцію JavaScript коли сторінка вже завантажена та ін.. В браузері Opera, для таких цілей є вбудований інструмент розробника Opera Dragonfly. В браузері firefox це все, та багато іншого можна зробити, використовуючи плагін Firebug.

Firebug
Зовнішній вигляд інтерфейсу Firebug

Ось трохи перекладу з офіційного сайту цього плагіна:

Просто та доступно

Firebug всього в одному кліку від вас, але він ніколи не помішає. Ви можете відкрити Firebug в окремому вікні, або окремою смугою внизу браузера. Firebug також дає вам контроль над вибором сайтів, для яких ви його використовуєте.

Інспектуй та редагуй HTML

Firebug дозволяє легко знаходити HTML-елементи, глибоко закопані в сторінку. А коли ви знаходите те, що шукали, Firefox дає вам багату інформацію і дозволяє редагувати живий HTML.

Простий супер-досконалий CSS

Вкладка CSS в Firebug розкаже вам все, що потрібно знати про стилі на сторінці. І якщо вам щось не дуже подобається, то можна зробити зміни, які відразу ж зобразяться на сторінці.

Дивись на CSS метрики

Іноді складно зрозуміти чому CSS-контейнери не розташовуються потрібним чином. Дозвольте Firebug бути вашими очима – він виміряє і покаже всі зсуви, margin, padding, рамки та розміри для вас.

Моніторинг мережевих запитів

Іноді сторінки завантажуються дуже довго. Чому? Можливо ви написали надто багато javascript? Забули стиснути зображення? Або сервери рекламодавців гальмують? Firebug покаже все з точністю до файлу.

Налагоджуй та профілюй javascript

Firebug включає в себе потужний javascript відладчик, який дозволяє призупинити виконання в любий момент та аналізувати все, що завгодно. Якщо ваш код підторможує, використовуйте javascript профайлер, щоб виміряти працездатність та швидко знаходити вузькі місця.

Швидко знаходь помилки

Коли щось йде не так, Firebug моментально інформує вас і видає детальну корисну інформацію про помилки в javascript, CSS та XML.

Досліджуй DOM

Document Object Model – величезна ієрархія об’єктів та функцій. Firebug дозволить вам швидко знаходити потрібні DOM-обєкти і на ходу редагувати їх.

Виконуй JavaScript на ходу

Командний рядок – один з найдавніших інструментів програміста. Firebug дає вам старий добрий командний рядок для javascript, доповнений деякими сучасними зручностями.

Логування для JavaScript

Мати хороший javascript відладчик – це добре, але іноді самий швидкий спосіб знайти помилку – це просто вивести максимальну кількість інформації. Firebug дає вам набір потужних функцій логування, які дозволяють швидко отримати потрібну відповідь.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *