Помилка виникає при спробі розшарити принтер в ОС Windows 7 та Windos Server 2008 при вимкненому брандмауері. Щоб розшарити принтер в такому випадку потрібно: 1. Запустити службу брандмауера (Права кнопка на “Мой компютер” -> “управление”, знаходимо пункт “Служби”, серед служб знаходимо “Брандмауэр Windows”, тиснемо на ньому праву кнопку миші і вибираємо “Запустить”); 2. Розшарити принтер; …
Для того, щоб організувати повтор заголовка таблиці при друці в LibreOffice чи в OpenOffice, потрібно зайти в меню редагування області друку: Формат -> Області друку -> Редагування… І там для “Повтор рядка” вказати номер рядка (або діапазон рядків), які потрібно повторювати. Результат можна подивитись гортаючи сторінки при попередньому перегляді.
Помилка Starting httpd: httpd: apr_sockaddr_info_get() failed for testserver.com.local httpd: Could not reliably determine the server’s fully qualified domain name, using 127.0.0.1 for ServerName під час запуску сервісу Apache виникає тому що Apache не може достовірно визначити якому доменому імені (FQDN) відповідає IP 172.0.0.1. Щоб повідомити йому це, потрібно заповнити змінну ServerName в конфігураційному файлі. Для …
Extra Packages for Enterprise Linux (або EPEL) це спеціальна група, яка створює, підтримує і керує високоякісним набором додаткових пакетів для Enterprise Linux, включаючи, але не обмежуючись, Red Hat Enterprise Linux (RHEL), CentOS і Scientific Linux (SL). Щоб підключити репозиторій з цими набором пакетів, заходимо на сторінку http://fedoraproject.org/wiki/EPEL, гортаємо вниз до “How can I use these …
Для простих ICMP-перевірок, заббікс використовує утиліту fping. Тому опишу як її встановити та налаштувати заббікс на її використання. 1. Встановлення fping: 1.1. Заходимо на сторінку http://pkgs.repoforge.org/fping/ та знаходимо посилання на потрібну версію fping. 1.2. Завантажуємо: # wget http://pkgs.repoforge.org/fping/fping-2.4-1.b2.3.el6.rf.x86_64.rpm 1.3. Встановлюємо: # rpm -i fping-2.4-1.b2.3.el6.rf.x86_64.rpm warning: fping-2.4-1.b2.3.el6.rf.x86_64.rpm: Header V3 DSA/SHA1 Signature, key ID 6b8d79e6: NOKEY 2. …
Якщо ви користуєтесь TeamViewer на вашому компютері/сервері, а потім вам довелось встановити будь-яку іншу програму, яка використовує 80й або 443й порти, то використання цих портів TeamViewer-ом можна відключити. Для цього заходимо в налаштування TeamViewer: Вибираємо пункт “Додаткові налаштування” та натискаємо “Показати додаткові опції”; В опціях що зявились, ставимо галочку навпроти “Не використовувати вхідні порти 80 …
1. Для відображення всіх з’єднань вводимо команду: > netstat –ao де -a – відображати всі з’єднання та використані порти; -o – відображати числовий ідентифікатор процеса (PID), що відповідає за конкретне з’єднання. 2. Визначаємо назву процеса, маючи його ідентифікатор: > tasklist | find “2972” Кому зручніше, можна подивитись чому відповідає даний PID через Диспетчер задач.
1. Дивимось список часових поясів: # ls /usr/share/zoneinfo/ 2. Вибираємо часовий пояс: # ln -sf /usr/share/zoneinfo/Europe/Kiev /etc/localtime 3. Встановлюємо ntp: # yum install ntp 4. Перевіряємо чи в файлі /etc/sysconfig/ntpd присутній рядок SYNC_HWCLOCK=yes : # cat /etc/sysconfig/ntpd | grep SYNC_HWCLOCK Якщо рядок відсутній, то добавляємо його туди: # echo SYNC_HWCLOCK=yes >> /etc/sysconfig/ntpd 5. Запускаємо ntpd: …
Поточний час в системі лінукс можна переглянути командою # date Thu Sep 8 11:31:27 EEST 2011 Зміна лише часу: # date -s 10:00 Зміни дати та часу: # date MMDDhhmmyyyy.ss де MM – місяць; DD – день; hh – години; mm – хвилини; yyyy – рік; ss – секунди. Крапка перед секундами є обовязковою.
Дивним для мене було те, що zabbix дозволяє відсилати emal повідомлення тільки через smtp-сервери, які не вимагають авторизації. Мене це не влаштовує, тому що на даний момент, враховуючи цілі надійності та безпеки, я готовий користуватись лише своїм smtp-сервером та провайдера, які вимагають авторизацію. Тому прийшлось шукати рішення для відправки авторизованих повідомлень з цього серверу моніторингу. …